Skąd się biorą... kwiaty w kwiaciarni? Odpowiadamy!
23

czerwca

Skąd się biorą... kwiaty w kwiaciarni? Odpowiadamy!

kwiaciarniaPodstawowym produktem w kwiaciarni są oczywiście kwiaty cięte. Pośród nich każdy może szukać tego co będzie dla niego najlepsze. Nie można jednak zapominać, że kwiaty są bardzo delikatne. To żywe rośliny i dlatego właśnie bardzo ważną kwestią będzie dbanie o te kwiaty w odpowiedni sposób. Jak więc będzie możliwe, by przy takiej krótkiej trwałości kwiaciarnie mogły nam oferować tak wiele różnorakich propozycji?

Część polskich kwiaciarni szuka u lokalnych producentów dobrych kwiatów dla siebie. Zaletą takiego rozwiązania będzie bliska dostępność do hurtowni i dlatego będzie kontrola nad tym co jest oferowane. Jednak minusem będzie to, że producenci w Polsce nie mają zbyt wiele do zaoferowania i najczęściej specjalizują się wyłącznie w pojedynczych rodzajach kwiatów. Do tego jeszcze trzeba liczyć się z tym, że ceny będą takich kwiatów wyższe.

To oczywiście sprawia, że każdy, kto będzie chciał dotrzeć do klientów z różnorakimi propozycjami kwiatów musi decydować się na sprowadzenie kwiatów z dalekich krajów. To najlepszy sposób na to, by zaproponować wiele kwiatów ciętych również takich o charakterze często egzotycznym.

Najpopularniejsze w Polsce miejsca i sposoby zaopatrywania się w kwiaty cięte to:

• polskie giełdy kwiatowe,

• internetowa giełda kwiatowa,

• hurtownie kwiatów ciętych.

prywatna kwiaciarniaW takich miejscach najczęściej będziemy mogli znaleźć wiele różnorakich kwiatów. Pojawiają się tam często z Holandii, gdzie oferta jest rzeczywiście wyjątkowo rozbudowana. Dlatego każdy będzie w stanie coś odpowiedniego dla siebie wybrać.

Giełdy holenderskie każdego roku sprzedają kilkanaście milionów kwiatów i to oczywiście sprawia, że są one czymś wyjątkowym. Dodatkowo można również oczekiwać, że na tych giełdach, które będą oferowane w Holandii oferta jest naprawdę doskonale rozwinięta i można również dokonywać zakupów bardzo wygodnie, co także jest kluczową sprawą. W tym momencie na pewno to właśnie Holandia jest dla kwiatów rynkiem wyjątkowym i jeśli z niego nie skorzystamy, to trudno nam będzie się skutecznie rozwinąć.