Giełda kwiatowa w Aalsmeer ma już 100 lat!
16

maja

Giełda kwiatowa w Aalsmeer ma już 100 lat!

Jeśli ktoś zajmuje się kwiatami powinien udać się do źródeł florystyki. Wydaje się, że to kluczowa sprawa, by zobaczyć giełdę na terenie Aalsmeer. To takie miejsce, gdzie prężnie handluje się kwiatami.

Największa giełda, która jest miejscem wyjątkowym, gdzie sprzedaje się dziennie miliony pięknych kwiatów. Na początku czerwca polska grupa florystyczna zajmuje się organizacją wycieczki dla florystów właśnie do tego miasta. Podczas pobytu na takim wyjeździe zwiedza się oczywiście giełdę kwiatową Aalsmeer, ale również miejsce takie jak Naaldwijk, gdzie także funkcjonuje duża giełda kwiatowa.

Uczestnicy wycieczki będą mogli zobaczyć z bliska jak wygląda biznes kwiatowy z Holandią. Holenderski rynek kwiatów 100 lat temu. Na przełomie XIX i XX wieku doszło do wyjątkowego rozwoju ogrodnictwa na terenie Holandii. Właśnie od tego momentu rozpoczęto również rozwój wyjątkowych giełd kwiatowych na terenie Holandii. Ta na terenie Aalsmeer będzie oferować kwiaty od ponad 100 lat w systemie aukcyjnym, który jest bardzo charakterystyczną formą sprzedaży kwiatów.

Dzięki temu, że rozwinął się handel kwiatami ciętymi giełdy na terenie Aalsmeer w krótkim czasie rozwinęły się rzeczywiście doskonale i obecnie to największe giełdy na całym świecie. W sumie ta największa zajmuje powierzchnię ponad 75 boisk piłkarskich, co pokazuje wymiar tego handlu tam realizowanego. Na poważnie aukcje kwiatów zaczęły się w roku 1911, gdy zaczęto prowadzić pierwsze testowe aukcje. Okazało się, że to wszystko sprawdziło się doskonale i obecnie takie aukcje są tam codziennością.

kwiaty z Holandii To właśnie na ich podstawie realizuje się sprzedaż kwiatów w Holandii. Taka forma cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. Przede wszystkim taka forma została mocno rozwinięta ze względu na szybkość dokonywania wszystkich transakcji w takiej formie. To właśnie z tego powodu zaczęto upowszechniać aukcje, by w ten sposób doprowadzić do handlu kwiatami w takiej formie, która sprawi, że nie będzie trzeba przedłużać sprzedaży, ponieważ wszystkie kwiaty uda się sprawnie sprzedać na tej giełdzie.